Реєстрація
знаменник
Карта сайту

Участь студентів ХННІ НУК у міжнародних олімпіадах, конференціях та проєктах 

 

 

 

21 червня в Університеті Овідія в м. Констанца, Румунія (Ovidius University of Constanta) відбувся фінал конкурсу 4BIZ Innovation Challenge 2024 - конкурс інноваційних проєктів, бізнес-ідей та стартап-ідей у ​​сфері аквакультури та рибальства в Чорноморському регіоні.
До участі у заході були запрошені студенти Мережі Чорноморських університетів (BSUN), а також інших ВНЗ країн Причорномор’я. Організаторами заходу стали Партнери з реалізації грантового проєкту 4BIZ, зокрема Громадська спілка «Морський Кластер України».
На розгляд конкурсної комісії та членам Консорціуму мали бути представлені проєкти, присвячені галузі аквакультури та рибальства, підходам до зеленого переходу, захисту морських середовищ існування, експлуатації рибних і морських харчових ресурсів, аквакультурі та марикультурі та ін.
За підтримки ГС «Морський Кластер України» в 4BIZ Innovation Challenge 2024 взяли участь представники Національного університету кораблебудування імені адмірала Макарова: команда кафедри Інтелектуальної цифрової економіки факультету економіки та команда кафедри Автоматики та електроустаткування Херсонського навчально-наукового інституту НУК.
Тож 21 червня команди онлайн були запрошені представити свої проєкти широкому загалу, а також представникам конкурсній комісії, до якої увійшли: проф. д-р Еден Мамут (Генеральний секретар BSUN, координатор проекту 4BIZ), пані Джорджія Чанці (менеджер з досліджень та розробки політики, Міжнародний центр чорноморських досліджень (ICBSS)), Ставрос Калогномос (Виконавчий секретар Комісії Балкан і Чорного моря (BBSC)).
Кожна команда отримала 10 хвилин на презентацію власного проєкту, а після - представники мали відповісти на низку питань від конкурсної комісії та членів Консорціуму. Висловлюючи позитивне враження від представлених робіт, шановні члени комісії підкреслили, що надважливою є саме участь України, розуміння того, що українські студенти окрім багажу отриманих у ВНЗ знань, сповненні мотивації, бажання розвиватися та працювати задля піднесення Батьківщини в актуальних напрямках розвитку блакитної та зеленої економіки.
   
До команди кафедри Інтелектуальної цифрової економіки факультету економіки увійшли студенти третього курсу: Михайло Колбасовський, Артем Бернада та Анастасія Абба, які під менторством Олесі Канаш (PhD в галузі економіки, викладач) та Оксани Корнієнко Оксана Корнієнко (к.е.н, доцент) розробили проєкт «Axiakes Land».
Проєкт «Axiakes Land» пропонує бізнес-підхід партнерства в галузі аквакультури та туризму: розвиток рекреаційної зони на основі поєднання інтересів, потенціалу та діяльності Регіонального ландшафтного парку «Тилігульський», місцевих бізнесів у сфері аквакультури, виноробства, туризму та спорту, а також культурно-історичних об'єктів. «Axiakes Land» - зв'язуюча ланкою, яка об'єднує об'єкти, розташовані в Тилігульському регіоні, в туристичний кластер, а саме: Регіональний ландшафтний парк «Тилігульський», Акваферма «Merman`s», ресторан «Axiakes Shrimp», комплекс «Устриці Скіфії», ферма «Равликовий рай», «Тилігул Клаб», виноробня «Коблево», СЕС «Березань», садиба Курісів, церква Святого Георгія та місцеві крафти.
Робота включає опис кожної локації, що разом створить унікальний рекреаційний маршрут. Також запропонована інтерактивна карта маршруту. Усі представлені об'єкти існують і наразі функціонують, за винятком ресторану «Axiakes Shrimp», який є бізнес-компонентою проєкту. Концепція ресторану передбачає створення локації, що пропонує туристам страви зі свіжих креветок, вирощених на аквафермі «Merman`s» – найбільшій фермі тихоокеанської білої креветки (Penaeus Vannamei) в Європі. У роботі зазначені перспективні напрямки розвитку ресторану та кластеру загалом в секторах зеленої та блакитної економіки.
Команда «Axiakes Land» висловлює щиру вдячність ГС «Морський Кластер України», а саме Олені Жуковій Elena Zhukova (директор компанії MDEM "Marine Design Engineering Mykolayiv", Виконавчий директор МКУ, к.е.н, доцент кафедри ІЦЕ НУК), Артем Ващиленко (Директор Центру Підтримки Бізнесу, Голова Наглядової ради МКУ), Любомиру Гайдамаці Lubomir Haidamaka (керівник компанії "Vismar Aqua"), Олексію Сидорчуку Олексій Сидорчук(Голова компанії "ЕКО Березань"), Єгору Мандрі (Рекламна агенція “Ліра”) за підтримку, гостьові лекції, цінні консультації та поради.
Наступна команда - збірна кафедри Автоматики та електроустаткування Херсонського навчально-наукового інституту НУК у складі Кирила Григор’єва (4 курс), студентів 2 курсу Іллі Надточого та Ольги Огорь під менторством Ірини Надточій Ирина Надточий (д.е.н., професора), які представили проєкт "Sail Wigs". Ідея проєкту полягає у наступному: для комплексного вивчення ресурсів Чорного моря учасники запропонували створити мережу автономних самохідних суден моніторингу малої водотоннажності, що мають комбіновану прорульову установку вітрила та гребного електродвигуна, необмежену автономність. Ці невеликі судна зможуть автоматично слідувати заданим маршрутом і перевозити наукове обладнання, обладнання для виявлення небезпеки, а також зможуть бути платформою для розміщення підводних дистанційно керованих апаратів і літаючих безпілотників.
Група автономних моніторингових суден зможе працювати у віддалених районах моря для систематичного вивчення гідрологічних, гідроакустичних і гідрохімічних властивостей вод Чорного моря від поверхні до дна, проводити багаторічні дослідження донних відкладень і біорізноманіття екосистем окремих морських районів. Також група цих суден здатна охороняти акваторії з обмеженим доступом, у тому числі від браконьєрства та чорних археологів.
Команди НУК ім. адмірала Макарова гідно представили університет міжнародній спільноті, вкотре доводячи, що Україна перебуває в авангарді інноваційного розвитку та здатна за ініціативи зацікавленої молоді та представників громадських спільнот, бізнесу рухати економіку у напрямку тенденцій блакитного та зеленого розвитку.
   

 

   
   
   
   
 
 
   
 
   

Міжнародна діяльність